Пенciонери в заxваті! Тим у кого є відповідний стаж пенсія зpосте на тисячі гpивень і це ще не все…

Copy

Зі стартом Березня 2024 року в Україні розпочалося поетапне підвищення пенсій. Так, уже починають піднімати виплдати громадянам, яким більше 65 років, та які виконали необхідну умову за стажем.

Також з дня на день на всіх пенсіонерів чекає індексація, в ході якої обіцяють суттєво підвищити виплати літнім пенсіонерам. Деякі пенсії зростуть на тисячі гривень

Про те, як можуть зрости виплати в березні, розповіли у Пенсійному фонді України.Щоправда, виплати зросли не в усіх, а лише у тих, хто має повний страховий стаж.Відповідно до закону, громадяни віком від 65 років, які мають 30/35 років (жінки/чоловіки) стажу, повинні отримувати пенсію, не меншу за 40% від мінімальної зарплати.

А оскільки мінімалка з 1 січня зросла з 6700 до 7100 гривень, то й мінімальна пенсія у пенсіонерів, старших за 65, зросла з 2680 грн до 2840.Проте наймасштабніше підвищення пенсій очікується в березні. Виплати індексують усім громадянам. Поки що відсоток індексації точно не відомий, але експерти кажуть, що розрахункові пенсії мають зрости приблизно на 15%

Водночас уряд цього разу вирішив більше підвищити виплати громадянам, які вже давно вийшли на пенсію, і які отримують значно менше молодих пенсіонерів.Отже їм робитимуть перерахунок пенсій із застосуванням підвищувальних коефіцієнтів.У березні також зростуть максимальна та мінімальна пенсії, які дорівнюють, відповідно, десяти та одному прожитковому мінімуму. Таким чином, мінімальна пенсія зросте із 2 093 до 2 361 грн. А ось максимальна стане майже на 3 тисячі вище: 23 610 грн замість 20 930.

Leave a Comment